Loading…

Cili ishte shteti i parë që e njohu Kosovën (Foto)

  • 17/02/2017 | 18:50

Cili ishte shteti i parë që e njohu Kosovën (Foto)

Menjëherë pas shpalljes së Pavarësisë, në ditën e parë të ekzistencës, shtetin e Kosovës e njohën 7 vende.


Ndërkaq, i pari vend që e njohu Kosovën ishte Mbretëria e Bashkuar.

75829398-union-jack
Çka bie në sy, është njohja e shpejtë e Afganistanit. Shteti afgan njoftoi për njohjen e Kosovës në ditën e parë, menjëherë pas Shqipërisë.

Ndërkohë, Kosova sot po feston përvjetorin e 9’të të shtetësisë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë