Loading…

Cili është sekreti i jetëgjatësisë së 105 vjeçares Gjylferije Veseli nga Krusha e Madhe?

  • 04/03/2020 | 20:34

Cili është sekreti i jetëgjatësisë së 105 vjeçares Gjylferije Veseli nga Krusha e Madhe?

Të mirën e të keqen e pranon qetë dhe me lehtësi.

Pikërisht këtë gjë, 105 vjeçarja Gjylferije Veseli e konsideron çelës të jetëgjatësisë së saj.

Gruaja që ka jetuar më shumë se një shekull jetë tregon se shumë rrallë në jetën e saj shkoi te mjeku. Bile, as tani nuk pranon të bëjë vizita mjekësore pa ndonjë dhimbje të madhe.

Gruaja nga Krusha e Madhe e Rahovecit tha se faktor tjetër në jetëgjatësinë e saj është ushqimi.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë