Loading…

‘Çile guri gojën’: Kurti i ik pyetjes për draftin e Edi Ramës

  • 10/06/2023 | 14:06

‘Çile guri gojën’: Kurti i ik pyetjes për draftin e Edi Ramës

Kryeministri Albin Kurti nuk ka dashur që të përgjigjet drejtpërdrejt në pyetjet e gazetarëve në lidhje me draftin e kryeministrit Edi Rama.


Ai tha se janë në Prizren, ku janë mbledhur të gjithë se bashku e se lidhja është e gjallë dhe e fortë.

“Jemi këtu në Prizren, në kryeqytetin historik e kulturor. Siç po e shini të dy presidentët janë këtu, ministra e deputetë. Lidhja është gjallë edhe e fortë”, tha Kurti, raporton EO.

Rama para disa ditësh ka bërë të ditur se i ka dorëzuar një draft të Asociacionit të komunave me shumicë serbe presidentit francez, Emmanuel Macron dhe kancelarit gjerman, Olaf Scholz, si ideatorë të propozimit franko-gjerman. Ai, në një konferencë për media lidhur me situatën në veri, tha se ky draft është i punuar nga ekspertë të nivelit më të lartë amerikanë dhe evropianë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë