Loading…

Chelsea synon yllin e Dortmundit

  • 19/11/2020 | 23:33

Chelsea synon yllin e Dortmundit

Chelsea është duke bërë një lëvizje për yllin e Borussia Dortmundit Jude Bellingham.


17 vjeçari është bërë lojtari i tretë më i ri në histori të Kombëtares së Anglisë, kur e bëri debutimin e tij me “Tre Luanët” javën e kaluar, dhe po shihet si një alternativë më e lirë për Frank Lampard, pasi që synimi kryesor Declan Rice si duket është transferim shumë i shtrenjtë për skuadrën londineze.

Bellingham u transferua tek Dortmundi nga skuadra e Birmingham këtë verë, por si duket “Blutë” po planifikojnë të bëjnë edhe një transferim tjetër nga Bundesliga gjermane, pas marrëveshjeve me Kai Havertz dhe Timo Werner më herët këtë vit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë