Loading…

Chelsea konsideron rikthimin e Hazard

  • 22/07/2021 | 08:19

Chelsea konsideron rikthimin e Hazard

Klubi anglez Chelsea ka shprehur interesim për Eden Hazard.


Sipas gazetës ‘AS’, Chelsea është duke menduar rikthimin e Hazard gjatë afatit kalimtar të verës.

Sulmuesi nuk ka kaluar periudhë aspak të mirë në Madrid që nga transferimit i tij, është përballur me lëndime të shumta dhe raportohet se gjiganti anglez dëshiron ta rikthej në Angli.

Raportohet se përkundër interesimit të ‘The Blues’, Real Madrid i beson ende belgut dhe nuk është e interesuar ta shesë atë gjatë kësaj vere.

30-vjeçari, sezonin e kaluar zhvilloi 21 paraqitje me ‘Los Blancos’ në të gjitha garat, duke realizuar katër gola dhe një asistim.

Hazard iu bashkua Real Madridit në vitin 2019 për 100 milionë euro pikërisht nga Chelsea, por asnjëherë nuk ka arritur të shfaq potencialin e tij në Spanjë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë