Loading…

Chelsea afër për ta thyer rekordin e Arsenalit (Foto)

  • 27/12/2016 | 14:39

Chelsea afër për ta thyer rekordin e Arsenalit (Foto)

Chelsea me Antonio Conten, pasi ka ndërruar formacionin e ekipit në 3-4-3, ka pasur një sukses të mrekullueshëm dhe është afër për ta thyer rekordin që e mban Arsenali.


Në vitin 2002, ‘Topçinjtë’ kanë arritur të fitojnë 14 fitore rresht me trajnerin Arsene Wenger dhe tani shumë afër këtij numri, është Chelsea me 12 fitore rresht.

Ndeshjet e ardhshme të Chelsea në Premierligë, janë kundër Stoke City, Tottenham, Leicester, Hull City e të tjerë dhe mbetet të shihet nëse do ta thejnë rekordin me më së shumti fitore rresht./gazetametro.net

1

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë