Loading…

Çfarë tha Besnik Tahiri që e bëri për të qeshur Kurtin dhe deputetët

  • 24/01/2022 | 18:08

Çfarë tha Besnik Tahiri që e bëri për të qeshur Kurtin dhe deputetët

Deputeti i AAK-së, Besnik Tahiri, duke folur për rritjen e çmimit të energjisë dhe ngrohjen në qytete të ndryshme të Kosovës, ka shkakëtuar të qeshura në Kuvend, shkruan Gazeta Metro.


Tahiri tha se vetëm dy qytete kanë pjesërisht ngrohje, Gjakova dhe Prishtina, derisa dikush nga deputetët ia përmendi edhe Podujevën, duke e kthyer në shaka diskutimin e tij, gjë që nuk i iki as kryeministrit dhe as deputetëve.

“Podujevën, pak kem banesa, po edhe Podujevën. Të gjitha këto, të gjitha këto qytete me energji elektrike nxehen. Tash kush po e paguan, fatura shkon tek këto dy kategori, subvencionimi po, i ndihmon bizneset, ato janë pare të qytetarëve të Kosovës”, tha deputeti AAK’së./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë