Loading…

Çfarë po ndodh në Tiranë: 30 persona në spital me lotim dhe kruarje të syve, policia nis hetimin

  • 28/05/2017 | 10:12

Çfarë po ndodh në Tiranë: 30 persona në spital me lotim dhe kruarje të syve, policia nis hetimin

Një dukuri e pazakontë është shfaqur mbrëmjen e djeshme në spitalin “Nënë Tereza” në Tiranë: dhjetra persona janë paraqitur me simptomat e lotimit, kruajtjes dhe skuqjes së syve. Të gjitha kanë deklaruar se kanë qënë duke kaluar nëpër bulevardin “Dëshmorët e Kombit” në orët e vona të mbrëmjes.

Asnjë prej tyre nuk ka paraqitur gjendje të rëndë, por ata kanë marrë mjekimin dhe janë larguar.

Policia e Tiranës, menjëherë pas sinjalizimit nga spitali për këtë dukuri, ka nisur kontrollin e bulevardit dhe të zonës përreth Kryeministrisë për të zbuluar nëse aty është shpërndarë ndonjë lëndë që krijon të tillë gjendje tek kalimtarët: Lotim, skuqje dhe kruarje të syve.

Tashmë po priten analizat e mostrave të marra në vende të ndryshme për të zbuluar shkakun e kësaj situate.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë