Loading…

Çfarë ndodhi me dialogun në Kuvend gjatë vitin 2016

  • 18/01/2017 | 16:06

Çfarë ndodhi me dialogun në Kuvend gjatë vitin 2016

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) ka prezantuar monitorimin e punës së Kuvendit të Kosovës gjatë vitit 2016, rreth dialogut Kosovë – Serbi, ku tregohet se janë mbajtur vetëm gjashtë seanca. Në dy prej tyre ka raportuar edhe kryeministri, Isa Mustafa. 


Në statistikat e prezantuara nga KDI thuhet se këto gjashtë seanca janë miratuar dy rezoluta.

a

Gjatë vitit 2016, deputetët kanë parashtruar 14 pyetje rreth dialogut.

Gjithashtu janë mbajtur 7 mbledhje të komisioneve parlamentare për këtë çështje, kurse ministrja për dialog Edita Tahiti, ka raportuar në dy prej këtyre mbledhjeve. /gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë