Loading…
Çfarë ndodhë me vezën në +35 gradë, e çka në – 32?
  • 14/02/2019 | 10:49

Çfarë ndodhë me vezën në +35 gradë, e çka në – 32?

Një burrë nga Minesota ka vendosur të shohë se çfarë ndodhë me vezën në të nxehtë e në të ftohtë, transmeton Gazeta Metro.

Ai ka dashur të dëshmojë se çfarë është i ftohti që ato të ditë ka mbretëruar në atë shtet amerikan. E ka thyer vezën në minus 32 gradë Celsius. Shikojeni se çfarë ka ndodhur.

I ftohti polar e ka prangosur në akull Perëndimin e mesëm dhe ka shkaktuar vdekjen e së paku 21 personave. Temperatura më e ulët është shënuar në Koton në Minesota, minus 48 gradë Celsius./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë