Loading…

Çfarë ndodh sot në Kosovë

  • 31/05/2021 | 08:10

Çfarë ndodh sot në Kosovë

Ngjarjet e datës 31 maj.


Komisioni për të Drejtat e Njeriut shqyrton draft-planin e punës për vitin 2021. (Kuvendi i Kosovës, salla N-10, ora 10:00)

Mbahet mbledhja e Kuvendit Komunal të Gjakovës. (Salla solemne në Pallatin e Kulturës “Asim Vokshi”, ora 10:00)

Komuna e Prizrenit në bashkëpunim me Shoqatën e Veteranëve të Luftës organizon homazhe me rastin e 22-vjetorit të Operacionit “Shigjeta” Pashtrik. (Varrezat e dëshmorëve në Landovicë, ora 10:00 dhe pranë memorialit të dëshmorëve në Gorozhup ora 11:00)

Komisioni për Shëndetësi formon grupet punuese për monitorim të zbatimit të ligjeve. (Kuvendi i Kosovës, salla N-303, 11:00)

Mbahet konferencë për media me rastin e përfundimit të projektit të binjakëzimit “Fuqizimi i mëtejmë i ndikimit të Zyrës Kombëtare të Auditimit në Kosovë”. (Hotel “Emerald”, Prishtinë, ora 11:00)

Kryesia e Kuvendit mban mbledhjen e radhës. (Kuvendi i Kosovës, salla C-301, ora 12:00)

Komisioni për Bujqësi shqyrton planin e punës për vitin 2021. (Kuvendi i Kosovës, salla N-302, ora 13:00)

Artpolis – Qendra për Art dhe Komunitet, Rrjeti i Grave të Kosovës-RrGK, Organizata ORCA dhe Qendra Kosovare për Studime Gjinore – QKSGJ dhe përfaqësues tjerë nga shoqëria civile organizojnë aksion simbolik me rastin e miratimit të rregullores së parë brenda Universitetit të Prishtinës, duke lexuar një deklaratë të përbashkët para Rektoratit të Prishtinës. (Ora 13:00)

Mbahet dëgjimi i fundit publik për pranimin e propozimeve dhe kërkesave të qytetarëve lidhur me projektet dhe shërbimet komunale. (Salla e Kuvendit Komunal Prizren, ora 17:00)

Agjenda e sotme e Kombëtareve të Kosovës dhe San Marinos në stadiumin “Fadil Vokrri”:

15:30 – Konferenca e Kombëtares së Kosovës

16:00 – Stërvitja e Kombëtares së Kosovës (15 minutat e para të hapura për media)

17:00 – Konferenca e Kombëtares së San Marinos

17:30 – Stërvitja e Kombëtares së San Marinos (15 minutat e para të hapura për media).

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë