Loading…

Çfarë ndodh me trupin tuaj nëse hani 3 vezë në ditë

  • 22/03/2017 | 21:24

Çfarë ndodh me trupin tuaj nëse hani 3 vezë në ditë

Ne të gjithë e dimë se organizmi jonë ka nevojë për vezë, për shkak të vitaminave ushqyese që ka. Mirëpo, çfarë qëndron prapa kësaj?
Më poshtë do të ju tregojmë disa arsye pse duhet të hani vezë, shkruan Lajmi.net, transmeton Portalb.mk.

1. Vezët ju ngopin.
Duhet ta dini se vezët kanë një volum të lartë ngopjeje, që do të thotë se ato do t’ju bëjnë të ndiheni të mbushur me ushqim, transmeton lajmi.net

2. Vezët ju ndihmojnë nëse keni mungesë të hekurit.
Shumë njerëz në të gjithë botën, të cilët vuajnë nga mungesa e hekurit, mund të përjetojnë këto simptome: lodhje, dhimbje koke dhe nervozë. Duhet ta dini se vezët ndihmojnë kundër këtyre simptomave.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë