Loading…

Çfarë moti do mbajë gjatë ditës

  • 09/01/2017 | 08:36

Çfarë moti do mbajë gjatë ditës

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, sot do mbajë mot i vranët dhe vende –vende me fjolla të dobëta bore, kryesisht në viset malore, transmeton gazetametro.net


Moti për të gjitha qendrat e Kosovës është si vijon:

Prishtinë – Temperatura minimale -15 gradë celsius ndërsa ajo maksimale -11

Pejë – Temperatura minimale poashtu -15, maksimalja shkon deri në -10

Prizren – Temperatura minimale do shënojë -14 gradë celsius, maksimalja -10

Podujevë – Temperatura minimale do jetë -14 gradë celsius, maksimalja -11

Ferizaj – Temperatura minimale do jetë -16 gradë celsius, maksimalja edhe këtu -11

Gjilan – Temperatura minimale do shënojë -15 gradë celsius, maksimalja -10

Gjakovë – Temperatura minimale -13 gradë celsius, maksimalja -10

Mitrovicë – Temperatura minimale -13, maksimalja -10 gradë celsius. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë