Loading…

Çfarë ishte kjo: Momenti kur mbrojtësi i Cadiz ‘e mashtroi’ për mrekulli Vedat Muriqin

  • 28/01/2023 | 17:49

Çfarë ishte kjo: Momenti kur mbrojtësi i Cadiz ‘e mashtroi’ për mrekulli Vedat Muriqin

Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, gjatë ndeshjes së sotme kundër Cadiz në një moment ‘u mashtrua’ në mënyrë perfekte nga mbrojtësi, Mamadou Mbaye, transmeton Gazeta Metro.


Po zhvillohej minuta e 21’të kur mbrojtësi senegalez ishte nën presion nga gjiganti kosovar, që as sot nuk arriti të gjejë rrugën e golit.

Mbaye përkundër presionit nga Muriqi, diti shumë mirë të menaxhoj situatën dhe përveç kësaj e dribloi sulmuesin kosovar.

Në anën tjetër, mëngjarashi prizrenas mund të themi se ka hyrë në një ‘mini krizë’ të golave, pasi që nuk ka shënuar në pesë ndeshjet e fundit në La Liga.

Ai sot nuk kishte ndonjë rast të volitshëm për ta thyer ‘akullin’, por që as Mallorca nuk tregoi aspak lojë të mirë me ç’rast edhe u mposht me rezultat 2-0.

Përkundër kësaj 28-vjeçari vazhdon të jetë një nga golashënuesit më të mirë në La Liga me tetë gola.

Më shumë se Muriqi kanë realizuar vetëm Robert Lewandowski (13), Joselu (11) dhe Karim Benzema (9). /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë