Loading…

Çfarë i ndodhi Eriksenit në fushë? Flet mjeku i Danimarkës

  • 14/06/2021 | 08:24

Çfarë i ndodhi Eriksenit në fushë? Flet mjeku i Danimarkës

Christian Eriksen ka pësuar një arrest kardiak kur ai u alivanos në Danimarkë në ndeshjen e EURO2020 kundër Finlandës, shkruan Gazeta Metro.


Kështu ka thënë Morten Boesen, pjesë e ekipit të mjekëve të Danimarkës.

Tani, gjendja e Eriksen është e mirë dhe ai ka dërguar përshëndetje për shofdkët e skuadrës.

Eriksen ka kollapsuar në fushë shkurtimisht para se të përfundonte pjesa e parë, ndërsa Boesen ndan detaje të rastit.

“Ai kishte ikur. Ne bëmë masazhë kardiologjike, ishte arrest kardiak. Sa afër ishim ta humbim? Nuk e di, por tani ne e kemi atë, dhe ajo ishte e shpejt”, tha ai.

Më tutje, ai tha se ekzaminimet e deritanishme duken mirë, dhe se nuk ka shpjegim pse ka ndodhur.

Gjatë ditës së djeshme, Christian ka folur dhe u ka dërguar mesazhe bashkëlojtarëve dhe gjendja e tij tani është e mirë. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë