Loading…

Çfarë fshehin shërbimet sekrete për UFO-të?

  • 16/11/2016 | 09:38

Çfarë fshehin shërbimet sekrete për UFO-të?

Në një video-intervistë të kohëve të fundit me shpikësit e njohur ndërkombëtarisht kanë dalë të dhëna të reja se autoritetet e shërbimeve sekrete fshehin të vërteta rrëqethëse dhe bazike për ekzistencën e jashtëtokësorëve të quajtur UFO.

Nëse të gjitha këto të dhëna konfirmohen atëherë njerëzimi do të përballet me dokumentarë tronditës. A kanë fund jashtëtokësorët ?

Përgjigja që shkencëtarë të shquar të NASA-s, aktivistë, media ndërkombëtare i kanë kushtuar raportimi të gjerë kësaj çështje, ka shkaktuar shumë zhurmë dhe debat intensiv në mes tyre dhe në publik.

Teori të konspiracionit apo të vërteta që askush nuk guxon të shkruhen edhe “tabu” që thyhen vijnë edhe nga Papa, i cili tha se ai do të pagëzojë UFO-t. Në qoftë se ata trokasin në derën e Vatikanit të cilat nuk shprehin asnjë koment nga ana e shërbimeve sekrete, të cilët kanë zgjedhur rrugën e heshtjes.

Ish-ministri kanadez i Mbrojtjes Paul Hellyer, në prill 2013, kishte dhënë një leksion në Uashington mbi ekzistencën e jetës jashtëtokësore, duke argumentuar se ka shumë qenie njerëzore, të cilët jo vetëm që kanë qenë në kontakt me njerëzit, por edhe bashkëpunuar me qeverinë e SHBA-së.

Një ish-agjenti i CIA-s ka dëshmuar se ai ka parë me sytë e tij fluturues dhe jashtëtokësorët.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë