Loading…

Çfarë do të ndodh sot në Kosovë?

  • 08/06/2021 | 08:02

Çfarë do të ndodh sot në Kosovë?

Gazeta Metro ua përcjell të gjitha ngjarjet kryesore të ditës sot.


Komisioni për Arsim interviston kandidatët për Anëtarë të Këshillit të Kosovës për Trashëgimi Kulturore. (Kuvendi i Kosovës, salla N-10, ora 08:30)

Komisioni për Mbikëqyrjen e Financave Publike shqyrton raportin e auditimit të performances “Menaxhimi i kontratave publike të ndërtimit “. Të ftuar, ministri i MASHTI-it, MAP-it dhe MKRS-së. (Kuvendi i Kosovës, salla N-303, ora 10:00)

Qendra kosovare për studime gjinore publikon raportin “Mbrojtja nga diskriminimi”. (Hotel “Sirius”, ora 10:00-12:00)

Kryetari i Sindikatës së Pavarur të Sektorit Privat të Kosovës Jusuf Azemi do të mbajë konferencë për media me temën “Gjendja e përkeqësuar e punëtorëve të sektorit privat të Kosovës”. (Zyrat e Sindikatës së Pavarur të Sektorit Privat të Kosovës, ora 11:00)

Artpolis – Qendra për Art dhe Komunitet në bashkëpunim me Komunën e Lipjanit, përkrahur nga CFD, prezanton shfaqjen forum teatër dhe ekspozitën e klubit teatror të të rinjve të Lipjanit – “Çelësi Magjik”. (Qendra Kulturore “Tahir Sinani”, ora 12:00)

Komisioni për Ekonomi shqyrton raportin e panelit për zgjedhjen e “Kryesuesit të Komisionit Shqyrtues në Autoritetin Rregullator për Shërbimet e Ujit”, si dhe do të bëhet formimi i grupit të punës për mbikëqyrjen e zbatimit të Ligjit për shoqëritë tregtare.(Kuvendi i Kosovës, salla N-204, ora 13:00)

Komisioni për Bujqësi, Pylltari, zhvillim Rural, Mjedis e planifikim hapësinor dhe Infrastrukturë shqyrton në parim Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për Automjete. (Kuvendi i Kosovës, salla N-302, ora 13:00)

Mbahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës. (Kuvendi i Kosovës, salla C-301, ora 14:00). /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë