Loading…

‘Çështje Zakoni’ në Teatrin Dodona

  • 19/01/2017 | 10:06

‘Çështje Zakoni’ në Teatrin Dodona

Në Teatrin Dodona, vjen shfaqja “Çështje Zakoni”me regji nga Zana Hoxha Krasniqi.


Kjo shfaqje jepet sot me datë 19 janar në ora 19:30. Shfaqje kjo e cila sfidon mentalitetet dhe rolet gjinore që shpesh herë dalin të jenë më të forta se vet ligji!

“Çështje Zakoni” do të luhet nga aktorët Kushtrim Qerimi, Donikë Ahmeti, Ermal Sadiku, Qendresa Kajtazi dhe Edon Shileku.

Familja Murtezi shpërngulet në banesën e re në Prishtinë, befasi kjo e përgatitur nga babai, Vetoni. Por, kur vëllai i Vetonit vjen për vizitë, në pah del edhe çështja e ndarjes së trashëgimisë familjare dhe ndarjes së pronës së trashëguar gjë që “shkund” raportet familjare. /gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë