Loading…

Çeku shpenzoi 12 mijë euro me kredit-kartelë brenda 2018’s

  • 07/03/2019 | 08:17

Çeku shpenzoi 12 mijë euro me kredit-kartelë brenda 2018’s

Nga një mijë e një euro të buxhetit të shtetit janë harxhuar në secilin muaj të 2018-s, nëpërmjet kredit-kartelës që në shfrytëzim e ka ish-kryeministri Agim Çeku, tash zëvendësministër i Mbrojtjes.


Shpenzimet nga kjo kategori që ai ka bërë për një vit, mbërrijnë shumën 12.014,81 euro.

E dhëna është prezantuar nga Ministria e Mbrojtjes, e cila i ka krijuar “Kohës Ditore” qasje në shpenzimet e ministrit Rrustem Berisha, të anëtarëve të kabinetit të tij, e edhe të zëvendësministrave.

Janë vetëm tre zyrtarë të Ministrisë, të cilët kanë qenë të pajisur me kredit-kartelë, nga e cila kanë mundur të bëjnë shpenzime me para të buxhetit. Krahas ministrit Berisha, janë edhe zëvendësministrat Agim Çeku e Burim Ramadani. Shpenzimet që Çeku i ka bërë janë më të mëdha, sesa shuma e përbashkët e dy zyrtarëve të tjerë të Ministrisë: ministri Berisha gjatë një viti i kishte shpenzuar 4.918,36 euro, kurse zëvendësministri Ramadani 5.905,79 euro.

Çeku ka arsyetuar shpenzimet, gjatë një arsyetimi që e ka dhënë nëpërmjet telefonit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë