Loading…

Çdo ditë po zvogëlohet numri i shqiptarëve në veri

  • 09/02/2017 | 15:43

Çdo ditë po zvogëlohet numri i shqiptarëve në veri

Deputetja e LDK’së Vjosa Osmani tha se në veri çdo ditë e më shumë po pakësohet numri i shqiptarëve në veri.


Duke folur për interpelancën e kryeministrit Mustafa për situatën në veri, Osmani ka thënë se kjo tendencë është e pranishme që nga vitit 2011.

Osmani në vazhdim foli edhe për AKS-në: “Nuk bën të krijohet Asociacioni i komunave serbe në dëm të komuniteteve të tjera në atë pjesë të vendi”, tha ajo .

Deputetja e LDK-së u pyet çfarë është bërë me Marrëveshjen për Drejtësinë dhe pse ajo nuk ka filluar së zbatuari ende./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë