Loading…

Casemiro realizon dy gola fantastik, njëri është i ‘pabesueshëm’

  • 28/01/2023 | 22:50

Casemiro realizon dy gola fantastik, njëri është i ‘pabesueshëm’

Mesfushori i Manchester United, Casemiro, ka shënuar dy gola fantastik sonte në ndeshjen kundër Reading në kuadër të raundit të 1/16 të FA Cup, transmeton Gazeta Metro.


Fillimisht, braziliani realizoi në minutën e 54’të ku pas pasimit të mrekullueshëm nga Antony, ‘parabolloi’ portierin Joe Lumley.

Nuk vonoi shumë dhe pas katër minutave, ai nga një distancë shumë e largët lëshoi një goditje të papërshtatshme që e detyroi Lumley të nxjerrë përsëri topin nga rrjeta.

Pas dy golave të Casemiros, në minutën e 67’të realizoi Fred dhe pak minuta më vonë ngushtoi epërsinë Amadou Mbengue.

Momentalisht ‘Djajtë e Kuq’ janë duke triumfuar me rezultat 3-1 në ‘Old Trafford’. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë