Loading…

‘Çartet’ Edon Zhegrova: Asiston edhe në golin e tretë dhe ia siguron tre pikët Lille

  • 04/02/2023 | 23:01

‘Çartet’ Edon Zhegrova: Asiston edhe në golin e tretë dhe ia siguron tre pikët Lille

Anësori kosovar, Edon Zhegrova, me një gol dhe dy asistime ishte vendimtar në fitoren e Lille me rezultat 1-3 kundër Rennes, transmeton Gazeta Metro.


Një minutë para se të përfundojë ndeshja, ai mbylli natën fantastike me një asistim tek Andre Gomes, që realizoi një gol shumë të bukur.

Futbollisti kosovar bëri një paraqitje monstruoze sonte duke realizuar fillimisht golin e barazimit në minutën e 59’të dhe pastaj për të asistuar në minutën e 85’të te Remy Cabella.

Deri para kësaj ndeshje, 23-vjeçari nuk kishte arritur as të shënonte por as të dhuronte ndonjë asistim në 11 ndeshje në elitën e futbollit francez.

Këtu mund të shikoni asistimin te goli i tretë nga Edon Zhegrova. /gazetametro.net

S’ka të ndalur Zhegrova: Asistim fantastik nga 23-vjeçari për golin e dytë të Lille

I jashtëzakonshëm goli i Edon Zhegrovës kundër Rennes, ia bën sefte këtë sezon

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë