Loading…

‘Çarten’ serbët se Trump uroi Kosovën, vandalizojnë muralin e tij

  • 15/02/2017 | 21:13

‘Çarten’ serbët se Trump uroi Kosovën, vandalizojnë muralin e tij

Në Serbi është vandalizuar murali i presidentit amerikan, Donald Trump

Qëndrimi zyrtar i Sekretarit Amerikan të Mbrojtjes, se FSK-ja duhet të shndërrohet në ushtri, dhe së fundmi deklarata e Sekretarit Amerikan të Shtetit, Rex W. Tillerson i cili ka uruar Kosovën për nëntë vjetorin e Pavarësisë, në emër të presidentit amerikan Donald Trump dhe popullit amerikan, duket se ka shkaktuar pakënaqësi te serbët lokal në Beograd të cilët e kanë vandalizuar me ngjyrë muralin e presidentit amerikan Trump, siç shihet në foton e shkrepur nga AP, shkruan “Zëri”.

Vlen të theksohet se gjatë ditës së sotme ka patur mjaftë reagime të ashpra nga Serbia pas urimit të Sekretarit Amerikan të Shtetit, Rex W. Tillerson për Pavarësinë e Kosovës.  /gazetametro.net.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë