Loading…

CARITAS ndihmon riatdhesimin

  • 01/11/2016 | 16:46

CARITAS ndihmon riatdhesimin

Në Kosovë po qëndron drejtori i i Departamentit për Bashkëpunim Ndërkombëtar për Azi dhe Evropë nga CARITAS-i Zviceran, Fred Lauener. Ai sot zhvilloi një takim me zëvendësministri n Valdet Hoxha, njofton kumtesa ministrore.

Lauener u falënderua për ndihmën e vazhdueshme nga CARITAS – i dhe bashkëpunimin e tij me Institucionet e Kosovës.

Lauener falënderoi për gatishmërinë për bashkëpunim, duke u dakorduar për identifikimin e pikave të përbashkëta të bashkëpunimit dhe implementimin e projekteve për ri-integrim të qëndrueshëm.

Personat e riatdhesuar mbështeten nga Programi i Ri-integrimit, bazuar në Strategjinë për Ri-integrimin e Personave të Riatdhesuar dhe Rregulloren QRK Nr. 04/2016, për Ri-integrimin e Personave të Riatdhesuar dhe Menaxhimin e Programit të Ri-integrimit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë