Loading…

Camavinga ‘çuditet’ me Real Madridin: U befasova, nuk festuam për fitimin e Super Kupës

  • 14/05/2022 | 11:16

Camavinga ‘çuditet’ me Real Madridin: U befasova, nuk festuam për fitimin e Super Kupës

Mesfushori i Real Madrid, Eduardo Camavinga gjatë një interviste ka deklaruar se kishte mbetur i befasuar pasi që nuk festuan triumfin e Super Kupës së Spanjës, transmeton Gazeta Metro.


‘Los Blancos’ në fillim të vitit në finale kishin mposhtur Athletic Bilbaon me rezultat 0-2 me golat e shënuar nga Luka Modric dhe Karim Benzema.

Por siç duket mesfushorit francez i ka lënë përshtypje fakti se nuk e festuan titullin e Super Kupës së Spanjës, ndërsa e krahason edhe me kohën kur kishte qenë pjesë e klubit francez, Rennes.

”Unë u befasova kur nuk pati festime për fitimin e Super Kupës së Spanjës. Atëherë e kuptova se do të jetë shumë ndryshe nga Rennes. Kur fitonim një ndeshje, bënim gjithçka. Në Madrid, vetëm pas fitoreve të mëdha emocionet rriten,” tha ai.

Verën e vitit të kaluar ai ishte transferuar tek ‘Madrilenët’ nga Rennes për të lidhur një kontratë afatgjate deri në vitin 2027. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë