Loading…

Caktohet seanca e radhës në Speciale ndaj Thaçit dhe të tjerëve

  • 13/05/2022 | 15:41

Caktohet seanca e radhës në Speciale ndaj Thaçit dhe të tjerëve

Për 20 maj, ditë e premte, është caktuar konferenca e radhës statusore në rastin e krerëve të UÇK-së që po gjykohen në Gjykatën Speciale.


Kjo është bërë e ditur në kalendarin e seancave të Speciales.

Në mesin e temave që pritet të diskutohen do të jenë edhe çështja e materialeve, përgatitjet për gjykim, hetimet e prokurorisë dhe mbrojtjes.

Kjo konferencë, vjen pak ditë pasi krerët e UÇK-së u deklaruan të pafajshëm në lidhje me akuzat e reja të Prokurorisë.

ZPS-ja i ka shtuar dy lokacione të reja në aktakuzë, Budakovën e Suharekës dhe Gjilanin.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë