Loading…

Çaj shtëpiak për nxjerrjen e lëngjeve të tepërta nga organizmi

  • 05/10/2022 | 09:02

Çaj shtëpiak për nxjerrjen e lëngjeve të tepërta nga organizmi

Nëse përballeni me këtë problem, kjo është receta për ju.


Kjo pije është shumë e popullarizuar te një numër i madh njerëzish për shkak se mund ta gjeni lehtë dhe për shkak të rezultateve të mira.

Mirëpo, kjo pije është për nxjerrjen e lëngjeve të tepërta, jo për humbje peshe, transmeton Telegrafi.

Për të humbur peshë trupore dhe për të ruajtur rezultatin është e nevojshme të merreni me sport dhe t’i kushtoni kujdes ushqimit.

Në vazhdim të këtij teksti lexoni recetën për çajin shtëpiak, për nxjerrjen e lëngjeve të tepërta nga trupi.

– 300 ml qumësht,

– 1 lugë çaj të gjelbër

Qitni qumështin në një tenxhere, shtoni një lugë çaj të gjelbër dhe nxeheni derisa të vlojë.

Lëreni 20 minuta, kullojeni dhe shërbejeni.

Rezultati është një çaj shumë i shijshëm për nxjerrjen e lëngjeve të tepërta nga organizmi.

Këshillë: Për çdo shqetësim shëndetësor që keni, sigurohuni që të konsultoheni me mjekun tuaj.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë