Loading…

Buzhala: Abazovici do të hyjë në histori si klloshari më i madh i politikës në Ballkan

  • 19/08/2022 | 23:22

Buzhala: Abazovici do të hyjë në histori si klloshari më i madh i politikës në Ballkan

Për dramën e krijuar sot me mocionin e mosbesimit ndaj kryeministrit të Malit të Zi, Dritan Abazovic, reagim ka pasur edhe gazetari Berat Buzhala, shkruan Gazeta Metro.


Buzhala ka qenë i ashpër me kryeministrin malazez, sidomos pas deklaratës së tij që arsyeja pse po dëshirojnë ta rrëzojnë është fakti se Abazovic është shqiptar.

“Dritan Abazovic ka me hy ne histori si klloshari ma i madh i politikes ne Ballkan”, ka shkruar Buzhala në Facebook.

“Shihe tash, paska thane se dojne me rrezu se eshte shqiptar. E vellau ne biznes me dashnoren e Bernabiqit si cka?”, thotë gazetari duka ia përmendur një të vërtetë të hidhur Abazovicit.

Përndryshe, pritet që Abazovic të rrëzohet sonte, përkundër përpjekjes për riformatizim të qeverisë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë