Loading…

Bushati e refuzon Albin Kurtin: Nuk largohem nga PS’ja për Vetëvendosjen

  • 06/09/2019 | 09:09

Bushati e refuzon Albin Kurtin: Nuk largohem nga PS’ja për Vetëvendosjen

Ish-ministri i Jashtëm i Shqipërisë Ditmir Bushati ka refuzuar ofertën e Albin Kurtit po t’iu baskuar, duke thënë se nuk e braktisë PS’në për Vetëvendosjen, shkruan Gazeta Metro.


Në një intervistë për VOA, Bushati tha se nuk ka asnjë arsye, e jo më ambicie për të lëvizur nga Partia Socialiste.

“Nuk kam asnjë arsye, e jo më ambicie për të lëvizur nga Partia Socialiste të cilën e konsideroj familjen më të madhe politike në vend. Jam mirë këtu dhe nuk e ndërroj me Vetëvenodsjen”, ka thënë Bushati.

Ndërsa kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, deklaroi publikisht  në RTV Ora dëshirën për të bashkëpunuar me ish-ministrin e Jashtëm, Ditmir Bushati, ku i fundit duket se nuk e ka në planet e afërta shkëputjen nga Partia Socialiste.

Bushati tregoi se nuk ka asnjë arsye, e jo më ambicie për të lëvizur nga Partia Socialiste./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë