Loading…

Burri nga Ferizaj e hodhi gruan e tij nga dritarja: Gjykata i cakton masën e dënimit

  • 08/05/2019 | 14:03

Burri nga Ferizaj e hodhi gruan e tij nga dritarja: Gjykata i cakton masën e dënimit

Gjykata në Ferizaj e ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë, duke i caktuar një muaj paraburgim të dyshuarit që tentoi të vrasë bashkëshorten e tij, transmeton Gazeta Metro.


I dyshuari me iniciale B.A po dyshohet se më datë 6 maj  në shtëpinë e tij në fshatin Komogllavë – Komuna Ferizaj, ka tentuar ta privojë nga jeta të dëmtuarën – bashkëshorten e tij ashtu që pas një mosmarrëveshje të gjatë mes vete, i pandehuri fillimisht ka përdorur dhunë fizike ndaj saj duke e goditur me shuplaka fytyrës dhe ashtu në përleshje e sipër nga dritarja e dhomës së katit të parë  të shtëpisë e ka hedhur për tokë.

Si rrjedhojë, sipas njoftimit të Gjykatës në Ferizaj e dëmtuara  nga kjo hedhje ka pësuar lëndime trupore e që tani është duke u trajtuar në Spitalin Rajonal në Gjilan.

Sipas njoftimit, Gjyqtari i kësaj çështje paraprake Ibrahim Idrizi e ka pranuar kërkesën e Prokurorisë si të bazuar konform dispozitave ligjore dhe të dyshuarit i ka caktuar masën e paraburgimit.

Ndaj këtij vendimi mund të ushtrohet ankesë në Gjykatën e Apelit./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë