Loading…

Burri i tha se do shkonte në një udhëtim, padashje i dërgon një mesazh që s’ishte për të

  • 11/04/2017 | 12:46

Burri i tha se do shkonte në një udhëtim, padashje i dërgon një mesazh që s’ishte për të

Kjo histori i ka ndodhur një gruaje, e cila dëshiron të mbetet anonime. Kur burri i saj u largua, ajo vendosi të ftojë një mike, që të mos kalonte fundjavën vetëm dhe të mos mërzitej. Por disi gabimisht, mesazhi me tekstin: “Eja, burri im shkoi në një udhëtim”shkoi jo për shoqen e saj Elenita, por për burrin e saj.

Burri në zemërim e sipër e telefonon menjëherë: Kush, nëse mund të ma thuash, kë ftove , ndërsa unë jam në udhëtim?”, ia kthen ai. Ajo menjëherë ia shpjegon situatën dhe siç duket ai e besoi. Në mbrëmje, në kohën e caktuar erdhi Elenita. Pasi porosisin pica, bisedojnë dhe qeshin, në derë qëndron Jorge, miku i burrit. Ai thotë se kishte ardhur për një kaçavidë, hyn në apartament, duke shqyrtuar çdo dhomë. Sigurisht, nuk kishte asgjë të pazakontë apo tradhti.

Këtu qëndron proverba “Beso, por verifiko”, pasi edhe pse kjo tingëllon kontradiktore, ju gjithçka duhet gjithmonë ta verifikoni, dhe jo vetëm për faktin se ju jeni larg, por edhe sepse mund të mashtroheni.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë