Loading…

Burrat para, gratë mbrapa: Shije e keqe nga një tubim i partisë së presidentes Osmani dhe ministres Gërvalla

  • 28/05/2022 | 23:08

Burrat para, gratë mbrapa: Shije e keqe nga një tubim i partisë së presidentes Osmani dhe ministres Gërvalla

“Lista GUXO” edhe zyrtarisht është bërë subjekt politik, ndërsa ishte themeluar nga presidentja e tanishme Vjosa Osmani dhe udhëhiqet nga ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla.


Gjatë një tubimi në Mitrovicë, ku Faton Peci është zgjedhur kryetar i degës atje ka rënë në sy fakti se delegatët burra janë ulur në rend të parë, ndërsa gratë në rendin e dytë.

Kjo lë një shije të keqe për një subjekt politik, aq më tepër kur është themeluar nga një grua siç është Presidentja Osmani dhe udhëhiqet, së paku formalisht nga një grua tjetër, si Donika Gërvalla.

Në anën tjetër, lajmin se Peci është bërë kryetar i degës në Mitrovicë e ka konfirmuar ky i fundit nëpërmjet një postimi në Facebook.

“Sot kurorëzuam me sukses Kuvendin e parë zgjedhor të Partisë Guxo në Mitrovicë. I falënderoj përzemërsisht 296 delegatët që votuan pro dhe njërin që abstenoi. Besimin që mora nga ju do ta kthej në guxim për veprim kurdo e kudo. Unë jam vetëm njëri nga ju, por bashkë do të mund ta ndërtojmë një platformë politike që i duhet Mitrovicës. Do të jemi konkurrentë serioz në skenën politike në Mitrovicë dhe nuk do të kursejmë asgjë që qytetit tonë t’ia kthejmë borxhin së bashku me reputacionin. Në qytetin e minatorëve guximi është skalitur qëmoti. Unë bashkë me ju do ta vazhdojmë guximshëm betejën për Mitrovicën që e duam! Na priftë e mbara!”, ka shkruar Peci.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë