Loading…

Burg për ish – ministrin e Punëve të Brendshme të Bosnjës

  • 11/11/2016 | 13:12

Burg për ish – ministrin e Punëve të Brendshme të Bosnjës

Ish – ministri i Punëve të Brendshme në Bosnje Alija Delimustafiq dhe disa persona të tjerë janë arrestuar sot nga anëtarët e FPA-së dhe MPB-së në Sarajevë të Bosnjës.

Ky arrestim vjen pas disa muajve hetim të bërë nën mbikqyrjen e Prokurorisë së Sarajevës.

Veprimi është kryer paralelisht në territorin kroat nga USKOK dhe Ministria e Punëve të Brendshme.

Jo zyrtarisht është lëshuar një urdhër arrest edhe për ish-gjyqtaren e Gjykatës Komunale të Sarajevës, Lelja Fazlagic./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë