Loading…

Burdushi e kishte të regjistruar biznesin, por kapitali i figuron 0 euro |Dokument

  • 17/11/2018 | 10:01

Burdushi e kishte të regjistruar biznesin, por kapitali i figuron 0 euro |Dokument

Ordinanca e mjekut popullor, Hysri Peqanit, i njohur si Burdushi është e regjistruar edhe në Agjencinë e Regjistrimit të Bizneseve të Kosovës(ARBK), që funksionon në kuadër të Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë.


Në ARBK, biznesi i Burdushit është i regjistruar me emrin Ordinanca “Burdushi”, dhe ka tre punëtorë. Ndërsa kapitali, figuron 0.

Si veprimtari primare “Burdushi” ka shkruan”Aktivitete të shëndetit të njeriut”.

Ndërsa si aktivitete tjera që kryhen në këtë ordinancë  ka edhe “rregullimi i aktiviteteve të subjekteve, që ofrojnë shërbime shëndetësore, shërbime arsimore dhe kulturore, si dhe shërbime të tjera sociale, përjashtuar sigurimin social”.

Peqani është arrestuar të premten pasi që policia bastisi shtëpinë e tij në Prizren ku ai kryen veprimtarinë e tij, ku kanë gjetur dhe konfiskuar armë e fishek pa leje, para, telefona mobil, vula, CD e dokumente tjera.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë