Loading…

Bukoshi shpenzoi 146 euro nga buxheti i shtetit në drekën ku kishte edhe raki me mjaltë

  • 02/09/2018 | 20:48

Bukoshi shpenzoi 146 euro nga buxheti i shtetit në drekën ku kishte edhe raki me mjaltë

146 euro u shpenzuan nga buxheti i shtetit për të mbuluar një drekë të kabinetit të ish-zëvendëskryeminsitrit, Bujar Bukoshi.

Dreka zyrtare e Bukoshit, e datës 17 shtator 2011 nuk pati mungesë të varieteteve të alkoolit.

Atë ditë, në restaurantin ‘Vila Park’, në Prizren ishte porositur raki rrushi me mjaltë, raki kumbulle (Lincura) dhe raki dardhe (Pircher).

Përveç kësaj, nga zyrtarët qeveritarë u konsumuan edhe disa lloje të mishrave dhe specialitete të restorantit.

Në faturën zyrtare përfshihen edhe pogaqja me hudhër, specat nga furra, kërpudha e perime të fërguara dhe torta me mollë për desert./Kallxo.com

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë