Loading…

Bugatti sfidon detin, vjen me super jaht

  • 04/04/2017 | 23:11

Bugatti sfidon detin, vjen me super jaht

Bugatti sfidon detin, vjen me një super jaht nga marka franceze “Chiron”.


Marka franceze që prodhon hiperveturën “Chiron” me 1 500 kuaj fuqi dhe që kushton 2,5 milionë euro ka njoftuar se do të zhvillojë një partneritet me kantierin detar “Palmer Johnson” për ndërtimin e një serie prej 66 ekzemplarësht të super jahtit të quajtur “Ninette”.

bugatti-yacht

Përse “Ninette”?
Sepse ishte emri i anijes së ndërtuar në vitin 1930 nga vetë Ettore Bugatti për princin Carlo Maurizio Ruspoldi.

maxresdefault
Ndërkohë që ekzemplarët e parë pritet shumë shpejt të ndërtohen, tregu i anijeve të frymëzuara dhe dizenjuara nga markat e veturave ka filluar të marrë formën e një tendece të fuqishme me modele si “AM37” nga “Aston Martin”, “AMG-Cigarette” apo “Lexus Sport Yacht Concept”./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë