Loading…

Brushat e grimit duhet t’i pastroni patjetër

  • 04/12/2022 | 14:32

Brushat e grimit duhet t’i pastroni patjetër

Brushat të cilat i përdorni për t’u grimosur, duhet t’i pastroni më shpesh sesa mendoni.


Mendojeni pastrimin e tyre si një pjesë thelbësore të rutinës së bukurisë, pasi lënia e tyre për një kohë të gjatë në dollap pasi i keni përdorur, krijon papastërti të konsiderueshme.

Kur brushën e përdorni në vajra të ndryshme, pluhur apo kozmetikë tjetër e nuk e pastroni, ajo do t’ju shkaktojë më shumë akne, kruarje të lëkurës e skuqje, transmeton Koha.net.

Kristina Monako është asistente mjekësore e certifikuar në New York. Ajo thotë se është e domosdoshme që pas përdorimit të brushave të pastrohen mirë ato për ta hequr pjesën e mbetur në brushë nga grimi.

Ajo këshillon që pastrimi duhet të bëhet çdo dy ditë ose çdo javë, ndërsa larja e thellësishme duhet të bëhet një herë në muaj me një sapun apo ujë që përdoret për heqje të grimit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë