Loading…

Brukseli mbyll sërish kafenetë dhe baret

  • 07/10/2020 | 15:56

Brukseli mbyll sërish kafenetë dhe baret

Kafenetë dhe baret do të mbyllen duke nisur nga nesër në të gjithë territorin e rajonit të Brukselit për të frenuar përhapjen e koronavirusit të ri, që është përshpejtuar në kryeqytetin belg, njoftuan sot autoritetet.


Masa është parashikuar për një muaj, deri më 8 nëntor. ”Konsumi i alkoolit në hapësirat publike është i ndaluar në 19 komuna të rajonit”, theksoi një zëdhënëse e ekzekutivit rajonal.

Restorantet mund të qëndrojnë të hapura.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë