Loading…

Brukseli, javën e ardhshme nikoqir i takimit të nivelit të lartë kryenegociatorësh

  • 28/03/2023 | 23:23

Brukseli, javën e ardhshme nikoqir i takimit të nivelit të lartë kryenegociatorësh

Javën e ardhshme në kryeqendrën evropiane do të mbahet takimi i nivelit të lartë kryenegociatorësh.


Këtë e ka konfirmuar zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano.

Në një paraqitje mediatike, Stano falënderoi ish-kryeministrin e Malit të Zi, Dritan Abazoviç për gatishmërinë që të mirëpresin takimin e ardhshëm në kuadër të dialogut Kosovë – Serbi, por shtoi se Bruksel mbetet qendra e negociatave.

“Na vjen mirë se dialogu tash po bëhet kaq i popullarizuar në rajon dhe gjithnjë e më shumë vende po ofrohen që të jenë mikpritës të tij. Por, le të shkojmë hap pas hapi së pari, sepse dialogu është i bazuar në Bruksel”, ka thënë veç tjerash Stano.

Ai gjithashtu foli edhe për rëndësinë e zbatimit të marrëveshjes së arritur në Ohër, duke thënë se përkundër faktit që palët s’kanë nënshkruar asgjë, janë dakorduar.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë