Loading…

Brnabic sulmon Ramën, dhe thotë se Kosova po bën politikë të prapambetur

  • 05/12/2018 | 12:06

Brnabic sulmon Ramën, dhe thotë se Kosova po bën politikë të prapambetur

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabic, ka komentuar për qëndrimin e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, mbi taksën ndaj Serbisë të vendosur nga Kosova.


Ajo ka thënë se deklarimet e kryeministrit shqiptar janë të pavërteta dhe qëndrimi i tij është një naivitet, shkruan gazetametro.net

Më tej, ajo i ka bërë thirrje Kosovës që të shpjegojë arsyet e vërteta të vendosjes së taksës dhe e ka quajtur taksën politikë të shekullit të 19’të.

“Prishtina po punon me politikën e shekullit 19-të. U bëj thirrje autoriteteve të Prishtinës që të shpjegojnë arsyet e vërteta të vendosjes së taksës mbi produktet serbe, sepse deri më tani kanë bërë më shumë justifikime”, citohet të ketë thënë Brnabic.”

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, taksën e Kosovës ndaj Serbisë e kishte quajtur hap të nevojshëm politik. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë