Loading…

Britaniku shpenzon 36 orë duke u lëkundur për të hyrë në Rekordin Botëror Guinness

  • 19/05/2022 | 21:06

Britaniku shpenzon 36 orë duke u lëkundur për të hyrë në Rekordin Botëror Guinness

Një 51-vjeçar britanik kaloi 36 orë duke u lëkundur përpara dhe mbrapa në një lëkundje për të thyer një rekord botëror Guinness.


Richard Scott, nga Kinross, filloi të lëkundet në orën 6:10 të mëngjesit të së shtunës në fushën e kriketit Larder të Loch Leven dhe përfundoi të dielën në mbrëmje.

Scott-it iu lejua një pushim prej pesë minutash për çdo orë që kalonte në lëkundje dhe ai i kursente pushimet e tij për të marrë një sy gjumë në orën 3 të mëngjesit.

Maratona e lëkundjes 36-orëshe e Scott theu rekordin prej 34 orësh, i cili u vendos nga Quinn Levy në tetor 2020.

Klubi Rotary i Kinross dhe District, ku Scott është anëtar, ndau videon e përpjekjes për rekord në Facebook.

“Kam qenë mirë, majat e këmbëve të mia janë pak të dhimbshme, por përveç kësaj unë kam qenë mirë. Ka qenë një përvojë e mirë,” tha Scott për The Courier. “Ka qenë sfiduese, por ka qenë vërtet mirë. Jam shumë i emocionuar.”

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë