Loading…

Britania e Madhe: Rezistencë e mahnitshme, objektivat ruse janë të gjitha në duar të ukrainasve

  • 26/02/2022 | 10:02

Britania e Madhe: Rezistencë e mahnitshme, objektivat ruse janë të gjitha në duar të ukrainasve

Ministri i Forcave të Armatosura të Mbretërisë së Bashkuar, James Heappey sapo ka folur për programin “Today” të BBC-së.


Ai thotë se të gjitha objektivat që Rusia synoi të fitonte kontrollin në ditën e parë të sulmit të saj mbeten në duart e Ukrainës.

“Ato forca ruse aktive në Kiev janë njësi të forcave speciale dhe parashutistë, por kolonat kryesore të armatosura ruse mbeten disi në veri të qytetit”, tha ai.

Ai vlerësoi rezistencën e Ukrainës.

“Ajo që qëndron përballë Ukrainës janë ditë dhe javë brutaliteti të plotë, por ata po bëjnë një punë të mahnitshme,” tha ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë