Loading…
‘Brit Awards’ i bën kundërshtare Rita Orën me Dua Lipen
  • 20/02/2019 | 15:29

‘Brit Awards’ i bën kundërshtare Rita Orën me Dua Lipen

Sonte do të mbahet ceremonia ‘Brit Awards 2019’, në  02 Arena të Londrës, transmeton Gazeta Metro.


Në këtë ceremoni janë të nominuara, dy këngëtaret shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora e Dua Lipa.

Dua mbizotëron me 4 nominime ndërsa Rita Ora me 2 nominime.

Ora është nominuar me këngën ‘For You’ në bashkëpunim me Liam Payne dhe me ‘Let Me Love You’.

Ndërsa Lipa me këngët ‘One Kiss’ në bashkëpunim me Calvin Harris dhe ‘IDGAF’.

British album of the year

The 1975 – A Brief Inquiry Into Online Relationships

Anne-Marie – Speak Your Mind

Florence + The Machine – High As Hope

George Ezra – Staying At Tamara’s

Jorja Smith – Lost & Found

British female solo artist

Anne-Marie

Florence + The Machine

Jess Glynne

Jorja Smith

Lily Allen

British male solo artist

Aphex Twin

Craig David

George Ezra

Giggs

Sam Smith

British group

The 1975

Arctic Monkeys

Gorillaz

Little Mix

Years & Years

British breakthrough act

Ella Mai

Idles

Jorja Smith

Mabel

Tom Walker

Critics’ choice

Sam Fender

Lewis Capaldi

Mahalia

British single

Anne-Marie – 2002

Calvin Harris and Dua Lipa – One Kiss

Clean Bandit ft Demi Lovato – Solo

Dua Lipa – IDGAF

George Ezra – Shotgun

Jess Glynne – I’ll Be There

RAMZ – Barking

Rudimental – These Days

Siagla and Paloma Faith – Lullaby

Tom Walker – Leave A Light On

British video

Anne-Marie – 2002

Calvin Harris and Dua Lipa – One Kiss

Clean Bandit ft Demi Lovato – Solo

Dua Lipa – IDGAF

Jax Jones ft Ina Wroldsen – Breathe

Jonas Blue ft Jack & Jack – Rise

Liam Payne and Rita Ora – For You

Little Mix ft Nicki Minaj – Woman Like Me

Rita Ora – Let Me Love You

Rudimental – These Days

International male solo artist

Drake

Eminem

Kamasi Washington

Shawn Mendes

Travis Scott

International female solo artist

Ariana Grande

Camila Cabello

Cardi B

Christine & The Queens

Janelle Monae

International group

Brockhampton

The Carters

First Aid Kit

Nile Rodgers & Chic

Twenty One Pilots

Brits Global Success Award

TBC

British producer of the year

TBC

Mbetet të shihet se a do të kenë ndonjë sukses këngëtaret tona./gazetametro.net

Më të fundit
...
  • 23/05/2019 | 23:22
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë