Loading…

‘Brenga rritet natyrisht’, ish diplomati: Të jemi vigjilentë çfarë asociacioni do themelojmë

  • 29/11/2023 | 18:35

‘Brenga rritet natyrisht’, ish diplomati: Të jemi vigjilentë çfarë asociacioni do themelojmë

Ish-konsulli i Kosovës në Gjermani, Blerim Canaj, ka thënë se ka shumë shtete të NATO-s, të cilat lozin jashtë direktivave të kësaj aleance.


Siç thotë ai, kjo është çështje sensitive, të cilat shtetet e NATO-s duhet ta sqarojnë, anise në çështjen e Kosovës shton që duhet treguar vigjilencë në atë se çfarë asociacioni do themelohet, transmeton klankosova.tv.

”Brenga rritet natyrisht, kur dëgjohen mendimet e ekspertëve të Kushtetueses. Jemi në një situatë ku kërkohet shumë dije, por edhe kompetencë. Kur flitet gjithnjë për asociacionin”.

 

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë