Loading…

Brenda 10 ditësh, dy herë shtatzënë

  • 17/11/2016 | 12:19

Brenda 10 ditësh, dy herë shtatzënë

Një grua australiane e cila kishte menduar që kurrë nuk mund të mbetej shtatëzënë, papritur ka lindur dy binjak, por ajo që ka çuditur të gjithë është lindja e binjakëve në kohë të ndryshme.

Kate Hill kishte marrë trajtim hormonal, sepse e kishte të pamundur te mbetej shtatëzënë. Më pas asaj i kishte ndodhur mrekullia,transmeton gazetametro.com

Është e çuditshme se si ka lindur binjak në kohë të ndryshme. Zakonisht binjakët lindin në kohë të njejtë.

Vajzat binjake, Charlotte dhe Olivia, kanë lindur 10 muaj më parë me madhësi dhe pesha të ndryshme, sipas raporteve.

Shumica e binjakëve janë rezultat i formimit të dy vezëve në të njëjtën kohë. Është jashtzakonisht e rrallë që të ndodhë ngjizja pas ndarjes në dysh.

Besohet se vetëm 10 raste të një fenomeni të tillë, i njohur si ‘superfoetation’, janë të dokumentuara në të gjithë botën./gazetametro.com

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë