Loading…

Brazili e fillon për mrekulli takimin, dy gola të shpejtë kundër Koresë së Jugut

  • 05/12/2022 | 20:16

Brazili e fillon për mrekulli takimin, dy gola të shpejtë kundër Koresë së Jugut

Brazili ka shënuar dy gola të shpejtë në fillim të takimit kundër Koresë së Jugut, transmeton Gazeta Metro.


Së pari, në minutën e 7’të pas një gjuajtje tejet precize nga brenda zonës shënoi sulmuesi i Real Madrid, Vinicius Junior.

Ndërkaq, në minutën e 13’të nga penalltia realizoi ylli i PSG’së, Neymar.

Kujtojmë se kombëtarja e cila do të triumfojë sonte në çerekfinale do të takohet me Kroacinë, e cila mposhti sot Japoninë pas ekzekutimit të penalltive. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë