Loading…

Bravo: Mes 3 mijë pjesëmarrësve, Orkestra e të Rinjve të Kosovës e para në Belgjikë

  • 07/05/2019 | 16:49

Bravo: Mes 3 mijë pjesëmarrësve, Orkestra e të Rinjve të Kosovës e para në Belgjikë

Sukseset kulturore të kosovarëve nuk kanë të ndalur. Kështu, Orkestra e të Rinjëve të Kosovës, mes 3 mijë pjesëmarrësve nga e mbarë bota, ka fituar vendin e parë në Festivalin “EMJ” të Belgjikës, shkruan Gazeta Metro.


Orkestra e të rinjëve të Republikës së Kosovës është sfiduar me mbi 200 nivele të orkestrave nga e mbarë bota. Kujtojmë se të rinjtë e kësaj orkestre numërojnë suksese të shumëta.

Dy vite më parë, në Festivalin Europian të Muzikës së të Rinjve, Orkestra e të Rinjve të Kosovës është shpërblyer me vendin e dytë në një garë të ngjashme. Dhe atë, në mesin e 200 shteteve pjesëmarrëse./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë