Loading…

Brad Pitt sjell në ekran Marilyn Monroe

  • 15/03/2019 | 19:23

Brad Pitt sjell në ekran Marilyn Monroe

Regjisori neozelandez Andrew Dominik po përgatitet për një rikthim të madh, me filmin biografik “Blonde”, me Ana De Armas në rolin e biondes legjendare Marilyn Monroe, transmeton Gazeta Metro.


“Collider” shkroi se “Blonde” do të tregojë historinë e aktores Norma Jean Mortenson dhe transformimin e saj në Marilyn Monroe, që ka aktruar në klasikët “Some Like It Hot”, “Gentlemen Prefer Blondes” dhe “The Seven Year Itch”.

Dominik deklaroi se “Blonde” do të jetë filmi më i drejtpërdrejtë me publikun që ka bërë ndonjëherë. Ai ka shkruar skenarin dhe do të jetë producent së bashku me Brad Pitt, i cili ka qenë protagonist në shumë filma të tij./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë