Loading…

Brad Pitt dhe Lewis Hamlton ‘bëjnë pluhur’ në Hollywood: Dyshja shumë shpejt krah njëri- tjetrit

  • 06/12/2021 | 16:33

Brad Pitt dhe Lewis Hamlton ‘bëjnë pluhur’ në Hollywood: Dyshja shumë shpejt krah njëri- tjetrit

Aktori i njohur Brad Pitt dhe kampioni botërorë i Formula 1, Lewis Hamilton , do të luajnë krahë- tjetri tjetrit, në një film për gara, nën regjinë e Joseph Kosinski, transmeton Gazeta Metro.


Në rolin e producentit do të jetë Jerry Bruckheimer, ndërsa skenari iu është besuar Ehren Kruger, projekt ky i cili ende nuk ka një titull definitiv.

Nga ana tjetër një garë e fortë është duke u bë në mes Paramount, MGM, Sony, Universal, Netflix, Apple, Amazon and Disney për ta fituar të drejtën e transmetimin në platformën e tyre.

Pitt dhe Koniski kanë kohë që po diskutojnë të ndodh një bashkëpunim i tillë. Ata vendosën të realizojnë një film të adaptuar nga librin “Go Like Hell”, por ky projekt dështoi dhe më vonë u realizua “Ford vs Ferrari” me aktorë të tjerë.

Nga ana tjetër, dëshira e Hamilton për t’u bërë aktorë nuk ka qenë diçka e fshehur, pasi shumë shpesh ai e ka thënë këtë haptazi./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë