Loading…

Boyko Borissov sot në Kosovë

  • 16/04/2018 | 08:14

Boyko Borissov sot në Kosovë

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov sot do të jetë për vizitë në Kosovë, ndërsa do të takohet me presidentin e vendit, Hashim Thaçi dhe me kryeministrin Ramush Haradinaj.


Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, do takojë kryeministrin bullgar në ora 10:00, ndërsa pas këtij takimi do të ketë një konferencë për media.

Ndërkaq, kryeministri Ramush Haradinaj do ta takojë kryeministrin e Bullgarisë, Boyko Borissov në ora 11:20.

Ndryshe, Bullgaria për herë të parë kryeson me BE-në. Bullgaria mori presidencën e radhës të BE-së më 1 janar 2018 dhe do ta kryesojë për gjashtë muaj.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë